נשירה בימי מלחמה

יש קשר בין נשירת שיער למלחמה❓❓❓
למלחמה יש מספר השפעות פסיכולוגיות ופיזיולוגיות שעלולות לגרום לנשירת שיער. השפעות אלו כוללות:

מתח: מתח הוא אחד הגורמים העיקריים לנשירת שיער. מתח יכול לגרום לירידה ברמות הדופמין והסרוטונין במוח, אשר חיוניים לבריאות השיער.

חרדה: חרדה היא גורם נוסף לנשירת שיער. חרדה יכולה לגרום לשחרור של הורמונים כמו קורטיזול, אשר יכולים לפגוע בבריאות השיער.

דיכאון: דיכאון הוא גורם נוסף לנשירת שיער. דיכאון יכול לגרום לירידה בתיאבון, מחסור בשינה, וירידה באנרגיה, אשר כולם יכולים לתרום לנשירת שיער.
פגיעה פיזית: פגיעה פיזית, כגון פציעות גוף או פציעות ראש, עלולה גם לגרום לנשירת שיער.
במקרה של מלחמה, אנשים עשויים לחוות את כל ההשפעות הפסיכולוגיות והפיזיולוגיות הללו. מתח, חרדה, דיכאון, ופגיעה פיזית הם כולם נפוצים בקרב אנשים שנמצאים במלחמה.

מחקרים שנערכו לאחר מלחמות הראו כי אנשים שנחשפו למלחמה היו בסיכון מוגבר לנשירת שיער. לדוגמה, מחקר שנערך בקרב חיילים אמריקאים שנלחמו במלחמת עיראק מצא כי 50% מהם דיווחו על נשירת שיער.

בישראל, מלחמת המפרץ בשנת 1991 גרמה לעלייה משמעותית בנשירת שיער. מחקר שנערך בקרב ישראלים לאחר המלחמה מצא כי 40% מהם דיווחו על נשירת שיער.

נשירת שיער הנגרמת על ידי מלחמה היא בדרך כלל זמנית. לאחר שהלחץ הפסיכולוגי והפיזי פוחת, השיער בדרך כלל צמח מחדש. עם זאת, במקרים מסוימים, נשירת השיער עלולה להיות קבועה.

אם אתם חווים נשירת בתקופה זאת של מלחמה, כיצד נדע שזו נשירה חריגה? אם זו נשירה של 100 שערות ביום. תוכנית הטיפול לנשירת השיער אותה אני מייעצת לכם היא:
התייחסות לתזונה – *תזונה נכונה*: שיער בריא מקבל שפע של ויטמינים ומינרלים, כמו ביוטין, חומצה פנטותנית, אבץ וברזל. כדאי להרבות באכילת דגים, דגנים מלאים, אגוזים, זרעים, קטניות, ירקות ירוקים, פירות שעשירים בוויטמינים, ביצים ומוצרי חלב דלי שומן,
*טיפול נכון בקרקפת*: טיפול של עיסוי קרקפת או הברשה יכול להזרים דם לשורשי השיער ולחזק אותו .
תוספי מזון עתירים בביוטין – יכולים להקל ולצמצם את הנשירה
שמפו מחזק שורשי השיערה- שמפו על בסיס מנטול, גורם לגירוי של זקיקי השערה ויוצר זרימת דם -דרך נוספת לחיזוק שורשי השערה .

 

מקווה שנעבור את התקופה הקשה הזו בקרוב ,
מאחלת שהחטופים יחזרו במהרה הביתה, ושמירה והגנה לחיילנו ,

מקווה שהכתבה הייתה לכם מעניינת ומלאת אינפורמציה, וששערנו ישאר על ראשנו 🙂

פרסומים אחרונים
שיקום שיער יבש - רויטל טובול

שיער יבש ?! בואו נדבר על שיקום 💪

שיער יבש ?! בואו נדבר על שיקום💪 מגיעות אלי לקוחות שלא הצליחו להסתדר עם השיער שלהן, שלא ידעו שהשיער שלהן הוא מתולתל, השתמשו במוצרים שחשבו

אזהרה !!! תספורת ביתית

אזהרה – תספורת ביתית !!! מסתפרים בבית ??!! שימו לב , עובי שערה יוצאת וצומחת מתוך נקבובית בעור, אז במידה ואתם מספרים /מסתפרים בבית תעשו

עיטור עליון

רויטל טובול 
קדושי יאסי 2
(גרדן הוטל), חיפה
052-2702205

עיטור תחתון
דילוג לתוכן